Finanční plán s Lenkou

Na začátku svého profesního života jsem řešila, kam pravidelně investovat peníze a jak v budoucnu dosáhnout na vlastní bydlení. Nějaké zkušenosti s prací finančních poradců jsem měla, ale teprve tehdy, když jsem oslovila pana Kořeného, měla jsem konečně pocit, že někdo vidí moji situaci komplexně

Vše začalo finančním plánem a dalšími kroky na něj navázanými. V dnešní době už je to možná běžné, ale tehdy to bylo něco nového, navíc jde o spolupráci dlouhodobou, která průběžně reaguje na nové potřeby a cíle. 

Do té doby jsem se setkávala jen s lidmi, kteří se mnou chtěli uzavřít spoustu produktů a když získali provizi, dali ode mě ruce pryč. Vtipné je, že postupem času tito lidé přišli na to, že to bylo špatně, a teď mi pravidelně volají, jestli neobnovíme spolupráci. 

Právě v této věci byl už tehdy tým pana Kořeného o hodně dál než konkurence. Mohu se na něj i nadále obracet s dotazy a požadavky a pracovat na naplňování cílů z finančního plánu, který pravidelně aktualizujeme podle naší životní situace.

Největší výzva byla, jak rozdělit nevelký plat mezi investice, pojištění a budování krátkodobé rezervy. Máme teď pojistky, které plní dobře svou funkci, ale nedáváme do nich víc peněz, než je nezbytně nutné. Jsem ráda, že jsem začala zejména s pravidelným investováním, i když s menší částkou, protože v současné době se na výsledcích portfolia odráží, že ho mám už několik let a tolik ho nerozhodí tržní výkyvy.

Pořídili jsme si vlastní bydlení a tenkrát nám tým pana Kořeného poradil, abychom si zvolili co nejdelší fixaci hypotéky. V dnešní době stoupajících nákladů za energie, zboží i služby jsme šťastní, že nemusíme řešit refinancování úvěru a ještě pár let nám zůstanou nízké úroky.

 

Lenka Perutka