Finanční plán s Vítem

Během svého života jsem neprošel žádnou finanční průpravou, kromě toho, jak vyplnit složenku – to mě maminka naučila. Finance pro mě znamenaly jen výplatu a zaplacení nákupu

Nejsme rodina, která by příliš utrácela, a tak začaly peníze na účtu přebývat. Tam je ovšem „požírala“ inflace. Spořicí účty ani termínované vklady už nestačily - ale investování pro mě bylo jen slovo s pochybným významem.  

Na doporučení, a abych lépe pochopil, o čem investování je, jsem využil balíčku finančních webinářů od Finanční rodiny. Vysvětlili mi základní principy investování a hlavně odstranily pochybnosti a obavy, které jsem měl

Po roce jsem využil služeb nastavení finančního plánu a sestavení investičního portfolia. Konečně jsem si udělal pořádek v rodinných financích.  Finanční poradkyně Martina Kuchařová se mnou prošla všechny mé cíle, příjmy a výdaje, zkontrolovala dříve uzavřené smlouvy a nastavila mi finanční plán. 

Nyní pravidelně investuji přes platformu Edward. Investiční cíle mám až v dlouhodobém horizontu, a tak mě současná situace s rostoucí inflací a volatilním finančním trhem příliš netrápí.

Nejtěžší bylo přijmout fakt, že svět financí neběží podle mých omezených představ a je potřeba dodržovat určitá pravidla – nesnažit se časovat trhy, nepanikařit, když trh padá a investovat pravidelně.

Upřímně - nejvíc jsem vděčný za sérii webinářů, díky kterým jsem odboural nejistotu ohledně investování.

 

Vít Rada