Investice s Katkou

Už to bude pár let, co pravidelně investuju a daří se mi držet finančního plánu. Vybrala jsem si dynamickou investiční strategii, která s sebou nese větší výkyvy. Někdy je portfolio desetitisíce v plusu, někdy akcie klesají. Aktuální hodnotu moc nesleduju, protože investuju na víc než dvacet let a současné výkyvy pro mě nejsou důležité.

Moje máma přišla po padesátce o práci. Na vlastní oči jsem viděla, jak funguje věková diskriminace. I když měla spoustu zkušeností, byla spolehlivá a uměla velmi dobře s počítačem, nepodařilo se jí sehnat práci, kterou by si představovala. 

Když jsem nad tím přemýšlela, řekla jsem si, že se do takové situace nechci nikdy dostat. Věděla jsem, že potřebuji dost peněz, abych jednou nemusela dělat  třeba náročnou fyzickou práci, pokud bych měla problém sehnat ve vyšším věku zaměstnání. Proto jsem se rozhodla, že budu investovat.

Nejnáročnější byla počáteční tvorba finančního plánu. Musela jsem si promyslet, kolik peněz budu v budoucnu potřebovat a kdy je budu chtít. Poté jsme se s Finanční rodinou domluvili na fondech a produktech, do kterých budu investovat.

Nejvíc se mi líbí, že za mě Finanční rodina hlídá poklesy akciového trhu. Pošlou e-mail, že je vhodný čas na mimořádný nákup, a pokud mám volné peníze, můžu výhodně přikoupit ETF fondy.

 

Kateřina Kalivodová